Revolution Train. Protidrogový vlak přijíždí!
Projekt protidrogové prevence z Čech úspěšně představen v Plavně
Sparkasse Vogtland podporuje podzimní zastávku vlaku v regionu částkou 1000 EUR | 27. května 2016

 

 

Téměř 50 zástupců zemské a spolkové policie, Německé dráhy, okresních úřadů Vogtlandkreis, Greiz a Saale-Orla-Kreis, saské vzdělávací agentury a potenciálních sponzorů a pracovníků rozličných poraden proti závislostem přijalo pozvání EUREGIA EGRENSIS pracovního sdružení Sasko / Durynsko na informační akci dne 26.05.2016 na radnici města Plavna. Iniciativa má za cíl přivézt protidrogový vlak v průběhu jeho podzimního turné od října do prosince 2016 do sasko-durynského příhraničí a podle včerejší prezentace má dobré vyhlídky na úspěch.

Tvůrci nového Nadačního fondu Nové Česko, Pavel Tůma jako autor myšlenky, zakladatel a předseda Nadačního fondu Nové Česko, a Pavla Witzel jako koordinátorka projektu (foto Madeline Lupart, Město Plavno) se zúčastnili osobně, aby podrobně představili svůj projekt slovem i obrazem.

 

Myšlenka a realizace projektu Revolution Train byla přijata účastníky natolik dobře, že bylo možné dohodnout již první termíny prohlídek na nynějším stanovišti v České republice. Četní zájemci, mezi nimi Město Plavno, již vyjádřili svou podporu. Sparkasse Vogtland poskytla pro podzimní turné již první dar ve výši 1000 EUR, který osobně předala vedoucí filiálky Kirsten Hendel jednateli EUREGIA EGRENSIS pracovního sdružení Sasko / Durynsko (foto vlevo).

Bez podpory veřejných zařízení a sponzorů by Revolution Train nemohl fungovat! Vznikají náklady na údržbu, dopravu a provoz vlaku, a dále školení místního německého personálu.

Model předpokládá zaparkování vlaku Revolution Train tento podzim na určitou omezenou dobu na jednom nebo více nádražích v sasko-durynském příhraničí tak, aby projekt zaměřený proti drogové závislosti mohly dopoledne navštívit okolní školy. Odpoledne pak bude protidrogový vlak dispozici veřejnosti. Pro nadcházející turné koncem roku 2016 hledáme již jen koordinátory, lektory a sponzory na německé straně (přihlášky do 15. června 2016!).

Lektoři mají být před začátkem turné školeni v Praze, tak aby pak mohli žáky v německých městech provádět vagony vlaku Revolution Train. V rámci turné mají proběhnout zajímavé doprovodné akce zaměřené na drogovou prevenci, protidrogovou politiku a problém dog v příhraničí. Tvůrci v současné době také pracují na nástavbovém programu prevence závislostí s následnou návštěvou účastníků a diskusí na školách. Tím je možné navázat na „tradici vlaku“. V tomto směru již paní Birke ze Spolkové policejní inspekce Klingenthal nabídla v rámci preventivní práce spolkové policie po dohodě a ve spolupráci s Policejním ředitelstvím Zwickau spolupráci.

 

Čísla a fakta

 

Protidrogový vlak měří 150 m, má 8 vagonů a váží 340 tun.
Kapacita vlaku: cca 220 osob, využití při celodenním provozu: cca 400 osob.

 

 


Kontakt / informace / přihlášky

 

EUREGIO EGRENSIS pracovní sdružení Sasko / Durynsko, Tel. +49 (0)3741 - 128 6461
EUREGIO EGRENSIS se v rámci své hranice překračující činnosti již několik let věnuje mj. také drogové problematice, zejména převážně pervitinu (Crystal Speed) dovážené z České republiky.

 

Revolution Train. Protidrogový vlak.
Český projekt drogové prevence proráží hranici | 18. května 2016

Vlak, který má chránit před zneužíváním návykových látek? Protidrogový vlak? Tisíce žáků ho od jara minulého roku navštívilo jen v samotné Praze a od jeho startu v dubnu 2016 už stovky Němců podél německo-české hranice! Stejně jako jejich čeští sousedé reagovala německá mládež s úžasem a stejně tak nadšením z toho, jak může takový projekt udeřit hřebíček na hlavičku, jak může otevřít oči.

Provozovatelem vlaku je Nadační fond Nové Česko. Představen byl revoluční model německo-české protidrogové prevence dne 10. května 2016 v Aši při startu plánovaného turné vlaku‚ Revolution Train‘ německými městy. Na základě anonymních údajů shromážděných v rámci programu bylo pak možné vytvořit na míru přizpůsobené nástavbové programy pro protidrogovou prevenci.

 

Hledáme německé partnery!

Kancelář EUREGIA EGRENSIS zve v této souvislosti na informační akci:

Termín:             čtvrtek, 26. května, 13 hodin
Místo:                Radnice Plavno, radniční sál, Unterer Graben 1, 08523 Plauen
Předmět:           Představení projektu 'Revolution Train'
Referenti:          Pavel Tůma, předseda nadačního fondu
                       Pavla Witzel, koordinátorka projektu

 

Termin:          čtvrtek, 26. května, 13 hodin
Ort: Radnice Plavno, radniční sál, Unterer Graben 1, 08523 Plauen
Gegenstand: Představení projektu 'Revolution Train'
Referenten: 

Pavel Tůma, předseda nadačního fondu
Pavla Witzel, koordinátorka projektu


Přihlášky prosíme do 24. května 2016! Formulář přihlášky si stáhněte zde!

 

Velký zájem ze strany odborníků pro práci se závislostmi.

V rámci turné se budou konat také zajímavé akce na téma drogová prevence, antidrogová politika a drogové problémy v příhraničí. Projekt budí velký zájem nejen u odborníků pro práci se závislostmi z Bavorska a Saska, ale i u pověřenců pro práci s drogovou tematikou Spolkové vlády na Spolkovém ministerstvu zdravotnictví, jak sdělil tiskový mluvčí Andreas Deffner na tiskové konferenci. Andreas Deffner plánuje vyhlásit protidrogový vlak projektem drogové prevence měsíce.

Problém drogy Crystal, která je z Česka ve velkém stylu exportována a dále se s ní obchoduje na německých školách, přímo volá po komplexním řešení. Srovnatelný program líčící průvodní jevy a následky konzumu této návykové látky v preventivním smyslu slova podle údajů provozovatele v Německu neexistuje. Pověřenci pro práci s drogovou tematikou z Bavorska a Saska projekt vítají.

K webovým stránkám projektu!

K příspěvku televizní stanice ARD 'Vlak proti drogám'!