2014 | Plavno - Klingenthal - Cheb - Bad Elster – Olešnice/V. - Plavno
 

U příležitosti Evropského týdne 2014 rozeslalo jednatelství EE na 7. května 2014 pozvání k účasti na vzdělávací exkurzi na vybraná místa realizace přeshraničních projektů v rámci dotačního období 2007-2013 do oblasti Horního Vogtlandska (Oberes Vogtland) a Západních Čech:

Návštěva zahrnovala:

•    Klingenthal. Novostavba česko-německé mateřské školy „Sonnenschein“ (pro děti z Klingenthalu a Kraslic)
•    Cheb. Jazykové a komunikační centrum Gymnázia Cheb (Protějšek k Jazykovému a komunikačnímu centru v Olešnici ve Vogtlandsku/Oelsnitz/Vogtl.), Císařská falc se štaufským sloupem a pohledem na areál malé krajinné výstavy 2014 (v areálu pod hradem)
•    Bad Elster. Historická růžová zahrada (Rekonstrukce)
•    Oelsnitz. Česko-německé jazykové a komunikační centrum Gymnázia Oelsnitz (Protějšek k centru Gymnázia Cheb)

Mezi téměř 30 účastníky exkurze byli zástupci z řad politiků, veřejné správy a ekonomických subjektů, a dále nositelé euroregionálních dotačních projektů. Příležitost, zažít „Evropu na vlastní kůži“ – tedy zažít jak pomáhají evropské dotace, využili mj. také europoslanci Constanze Krehl a Dr. Peter Jahr (na fotografii uprostřed), Jürgen Hauck, 1. radní, okresu Saale-Orla, Achim Schulz, starosta Rosenbachu a do roku 2011 dlouholetý jednatel EE (vzadu zleva), dále Ulrich Jugel ze spolku Dialog mit Böhmen e.V. a Helgit Wicht, jednatelství EE  (vzadu vpravo).   

Fotogalerie "Vzdělávací exkurze 2014", klikněte, prosím, zde!

Příspěvek regionální televize VRF "Vzdělávací exkurze 2014", klikněte, prosím, zde!

 

2012 | Oblast Karlovy Vary – Sokolov

Na první studijní cestu k českým sousedům pozvalo EUREGIO EGRENSIS pracovní sdružení Sasko/Durynsko své členy a nositele projektů v roce 2012. Autobusový výlet do míst realizace česko-německých projektů v oblasti Karlovy Vary – Sokolov měl obrovský úspěch, takže 36 účastníků se spontánně vyslovilo pro jeho pokračování v dalším roce.